fbpx

CPR-logo-black-full

Termen de aplicare: 21 august;

Locul de muncă: Chișinău (oficiul CPR Moldova, Bulgară 34, Chișinău);

Perioada de angajare – 6 luni cu posibilitate de continuare a colaborării;

Program de muncă: full-time (8 ore pe zi).

A.O. CPR Moldova – Centrul de Politici și Reforme, împreună cu DRI – Democracy Reporting International, implementează programul Instigare la Democrație, ediția a treia. Proiectul își propune să lucreze cu participanți/te din toate regiunile țării, inițiative civice și ong-uri nou formate. Scopul este de a consolida capacitățile lor în influențarea proceselor de luare a deciziilor la nivel local și central, dar și cooperarea și schimbul de experiență la nivel inter-regional și național. Instruirile vor avea loc offline și online. Proiectul presupune călătorii în regiunile Moldovei pentru a interacționa cu participanții în cadrul sesiunilor de mentorat.

Atribuții și responsabilități.

Asistentul/a de proiect:

  • Asistă coordonatoarea de proiect în implementarea activităților din proiect;
  • Contribuie la elaborarea și distribuția materialelor informative și de vizibilitate;
  • Participă la discuțiile cu partenerii și donatorii;
  • Creează și menține comunitatea absolvenților și absolventelor programului „Instigare la democrație”;
  • Participă la ședințele interne şi evenimentele publice organizate de CPR;
  • Contribuie la activitatea de raportare narativă și financiară;
  •  Asigură suport coordonatoarei administrative în ceea ce ține de logistică și procesele administrative (elaborează și menține documente/dosare, creează și menține diverse baze de date, alte sarcini relevante);
  • Organizează documentația pentru desfășurarea proiectului și o arhivează corespunzător;
  • Alte atribuții legate de buna desfășurare și implementare a proiectelor.

Cerințe față de candidat/ă

– Capacitate de a învăța rapid, demonstrată prin experiență de muncă sau alte activități;

– Experiența de muncă în cadrul organizațiilor neguvernamentale şi/sau organizațiilor donatoare naționale/internaționale – va constitui un avantaj;

– Cunoașterea excelentă a limbilor română și engleză. Cunoașterea limbii ruse va constitui un avantaj;

– Abilități excelente de utilizare a aplicațiilor pentru calculatoare și cele specializate în administrarea proiectelor;

– Abilități de utilizare a rețelelor de socializare (Facebook, Instagram, Youtube, Twitter) în scopul diseminării informației;

– Abilități de a lucra independent și în echipă;

– Experiența de implicare în proiecte comunitare va constitui un avantaj.

 Misiunea CPR este să apărăm statul de drept, valorile democrației și drepturile omului. Să monitorizăm acțiunile autorităților, propunem soluții, cerem socoteală și implicăm cetățenii în procesele de luare a deciziilor.

Ce a făcut CPR în 2022: https://cpr.md/2023/01/10/ce-a-facut-cpr-moldova-in-2022/

Ce oferim

  • Regim de lucru cu ore flexibile
  • Salariu motivant cu potențial de creștere
  • Un mediu prietenos de lucru
  • Activități de teambuilding

Pentru a aplica expediați-ne dosarul la adresa [email protected] cu subiectul „Asistent/ă de proiect”.

Dosarul va conține:

CV-ul actualizat;

O scrisoare de motivare (max. 800 cuvinte); menționând de ce aplicați anume la CPR pentru această poziție.

Termen de aplicare: 21 august 2023;

Persoana de contact: Vlada Ciobanu, tel: +37369070070;

Doar candidații/ele preselectaţi/te vor fi contactați/te pentru interviu.

Categorii: Angajări

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *