fbpx

CPR-logo-black-full

Termen de aplicare: 10 iulie;

Locul de muncă: Chișinău (oficiul CPR Moldova);

Durata proiectului: 1 iunie 2021 – 31 decembrie 2021;

Perioada de angajare – 7 luni cu posibilitate de continuare a colaborării în alte activități/proiecte;

Program de muncă: part-time (cu implicarea de ⅔ din programul deplin).

Background:

A.O. CPR Moldova – Centrul de Politici și Reforme, împreună cu DRI – Democracy Reporting International implementează programul Instigare la Democrație, ediția a doua. Proiectul își propune să lucreze cu 60+ de participanți din toate regiunile țării, pentru a consolida capacitățile lor în influențarea proceselor de luare a deciziilor la nivel local, dar și cooperarea și schimbul de experiență la nivel inter-regional și național. Instruirile participanților vor avea loc online. Proiectul presupune călătorii în regiunile Moldovei pentru a interacționa offline cu participanții în cadrul sesiunilor de mentorat.

Proiectul este implementat cu suportul Oficiului Federal pentru Afaceri Externe al Germaniei.

Pagina web a primei ediții a programului (2018-2019): https://democratie.cpr.md/

Vezi ce a reușit CPR în 2020: https://cpr.md/cpr-moldova-in-2020/

Atribuții și responsabilități.

Asistentul/a de proiect:

– Oferă asistență Coordonatorului de proiecte și echipei CPR în administrarea generală a proiectelor;

– Contribuie la elaborarea și distribuția materialelor informative și de vizibilitate cu privire la implementarea proiectelor;

– Participă la activitatea de raportare financiară cu privire la implementarea proiectelor;

– Participă la ședințele interne şi evenimentele publice organizate în cadrul proiectelor;

– Participă la recrutarea și selecţia grupului țintă implicat în proiect;

– Asigură sprijinul de ordin tehnic, logistic și administrativ în activitățile curente ale proiectului, în coordonarea activităților partenerilor implicați în proiect, în implementarea proiectului în parametrii asumați, pentru a respecta condițiile contractuale (elaborează și menține documente/dosare, creează și menține diverse baze de date, alte sarcini relevante);

– Asigură circulația informației în cadrul proiectului;

– Organizează documentația pentru desfășurarea proiectului și o arhivează corespunzător;

– Expediază corespondența produsă de coordonatorii de proiecte, prin poștă sau electronic, după caz;

– Redactează scrisori sau răspunsuri la scrisori, la indicația coordonatorilor de proiecte;

– Asigură relațiile cu furnizorii;

– Alte atribuții legate de buna desfășurare și implementare a proiectelor.

Cerințe față de candidat/ă

– Capacitate de a învăța rapid, demonstrată prin experiență de muncă sau alte activități;

– Experiența de muncă în cadrul organizațiilor neguvernamentale şi/sau organizațiilor donatoare naționale/internaționale – va constitui un avantaj;

– Cunoașterea excelentă a limbilor română și engleză. Cunoașterea limbii ruse va constitui un avantaj;

– Abilități excelente de utilizare a calculatorului (MS Office, Internet, platforme digitale precum Zoom, Google Meet);

– Abilități de utilizare a rețelelor de socializare (Facebook, Instagram, Youtube, Twitter) în scopul diseminării informației și promovării activităților, produselor și rezultatelor proiectelor CPR Moldova;

– Abilități de a lucra independent și în echipă.

Candidatul/a selectat va împărtăși valorile promovate de CPR Moldova și viziunea noastră:o societate liberă de corupție, o guvernare responsabilă și cetățeni implicați.

Misiunea CPR este să apărăm statul de drept, valorile democrației și drepturile omului. Să Monitorizăm acțiunile autorităților, propunem soluții, cerem socoteală și implicăm cetățenii în procesele de luare a deciziilor.

Pentru a aplica expediați-ne dosarul la adresa [email protected] cu subiectul „Asistent de proiect”.

Dosarul va conține:

CV-ul actualizat;

O scrisoare de motivare (max. 800 cuvinte); în scrisoarea de motivare indicați așteptările salariale.

Termen de aplicare: 25 iunie 2021;

Persoana de contact: Dan Nicorici, tel: +37360077763;

Doar candidații preselectaţi vor fi contactați pentru interviu.

Categorii: Comunicate

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *